אירועי יום כדור הארץ 2020 עוברים לדיגיטל בצל המשבר העולמי

נגיף הקורונה covid-19 שינה את שגרת חיינו מקצה לקצה. הנגיף המאיים על חייהם של מיליונים מסביב לעולם, גרם לשיתוק חלק גדול מן הכלכלה העולמית, וכפה על האנשות להסתגל לאורח חיים של בידוד חברתי. כל זה קרה בפרק זמן של ימים ספורים.

המגבלות שנכפו עלינו בעקבות חדירת הנגיף אל חיינו, השפיעו גם על האופן שבו מתנהלים מאבקים סביבתיים בנושאים חמורים לא פחות מנגיף הקורונה. נושאים כגון משבר האקלים וההתחממות הגלובלית אינם זוכים בשגרה לפופולאריות של מגיפה עולמית, למרות שהשפעתם על האנושות בטוח הארוך אינה נופלת בחומרתה. ההיפך מכך, התוצאות של משבר האקלים והמשך התחממות כדור הארץ, יגרמו למשבר הקורונה להיראות קליל כמו הליכה בפארק.

יום כדור הארץ 2020

בשנת 2020 אנו מציינים את יובל ה- 50 לאירועי יום כדור הארץ. התכנון המקורי של פעילי הסביבה היה לקיים מספר עצום של פעולות והפגנות חובקות עולם, למען העלאת המודעות למשבר האקלים.

כמובן שלאור משבר הקורונה לא ניתן לקיים אירועים רבי משתתפים כעת, אולם הדבר לא הרפה את ידיהם של פעילי הסביבה והם החליטו להעביר את האירוע אל המרחב הדיגיטלי באופן שיכלול פעילות בהיקף רחב מאוד, כפי שהמדיה הדיגיטלית מאפשרת. האירוע שנקרא יום כדור הארץ לייב (Earth Day Live) יתקיים בתאריכים 22 עד 24 לחודש אפריל, 2020.

יום כדור הארץ לייב

יום כדור הארץ לייב הוא אירוע שיימשך כאמור שלושה ימים. הנושא המרכזי שיעמוד לדיון הוא משבר האקלים וההתחממות הגלובלית. הסכנות הקשורות עם משבר האקלים אינן פחותות מאלה של משבר הקורונה, והכוונה היא להביא את הנושא אל קדמת הדיון הציבורי גם בימי המשבר הנוכחי.

עיקרו של אירוע יום כדור הארץ לייב יהיה שידור חי רצוף בן 72 שעות, אשר יכלול הופעות, הרצאות ועוד שלל פעולות המכוונות להשפיע ולעורר מעורבות ציבורית בנושאים אותם מקדם האירוע. באירוע הלייב ייטלו חלק דמויות ציבוריות מוכרות רבות ולצורך כך הוקם אתר ייעודי בכתובת https://www.earthdaylive2020.org/

איך לקחת חלק ולתמוך באירוע

הדרך הקלה ביותר היא פשוט לשתף ולהפיץ את הפוסט הזה ברשתות החברתיות בהן אתם עושים שימוש.

דורשים שינוי

השבועות האחרונים גרמו לרבים מאיתנו לארגן מחדש את רשימת סדרי העדיפות שלהם. למדנו על חשיבותם הרבה של אנשי המדע והרפואה, וכי בשעת משבר וסכנת חיים הם אלה שיספקו לנו תקווה. למדנו כי עלינו לדרוש מן הממשלות שלנו לתמוך ולטפח את תחומי המדע והרפואה באופן רחב ומקיף הרבה יותר.

משבר הקורונה סיפק לנו הצצה אל האופן שבו משבר עולמי יכול לפגוע באנושות ובעיקר באלה החלשים וחסרי היכולת. יום כדור הארץ מזכיר לנו כי קיימים איומים חמורים לא פחות מכך. העיקרי שבניהם הוא משבר האקלים אשר עלול לפגוע באנושות בצורה שודאי תהיה קשה וארוכת טווח יותר מפגיעת הקורונה.

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם סיפור, צילום או סרטון מעניינים שתרצו שיתפרסמו?
שתפו אותנו במייל
sviva101@gmail.com

קבלו עדכונים מאתר סביבה ישירות למייל שלכם!

אין עדיין תגובות. התגובה הראשונה יכולה להיות שלך!

יש לך מה להוסיף?

כתובת המייל שלך לא תפורסם


*