מאבק האנטנה ליד אורט חולון: הוסרו חלקים הפונים לכיתות

הוסרו חלקים מהאנטנה הסלולרית הפונים לכיוון בית הספר התיכון "אורט חולון". מאבק התלמידים והוריהם נגד הצבת האנטנה הסלולרית בסמוך אל בית הספר, נמשך מתחילת שנת הלימודים ואף הוביל לשיבוש הלימודים. לאחרונה הצטרף למאבק גם ארגון המורים העל-יסודיים, מתוך דאגה לביטחונם של מורי בית הספר ובריאות התלמידים. לאחר שביתה ממושכת, הלימודים באורט חולון צפויים להתחדש כעת.

(צילום: פייסבוק)

עם תחילת שנת הלימודים, דיווחנו כאן על מספר מוסדות חינוך בהם לא נפתחה שנת הלימודים בצורה חלקה, עקב מפגעים שונים מתחום איכות הסביבה. אחד המקרים עליהם דיווחנו היה שביתת תלמידי אורט חולון, במחאה נגד אנטנה סולארית הניצבת מול בית ספרם.

הוויכוח בין התלמידים והוריהם מצד אחד, וחברות הסלולר מן הצד השני, גלש אף אל אולם בית המשפט והדיון בפרשה הזו עדיין לא הסתיים.

חברות סלולר משקיעות משאבים רבים, ומפעילות לוביסטים במסדרונות הכנסת, כדי לקדם חקיקה המקלה על הצבת אנטנות סלולאריות. וזה מצליח להן לא רע בכלל. חוקי התמ"א הנוגעים לתכנון עירוני, מציבים כיום אינטרסים כלכליים של גופים עסקיים, הרבה לפני בריאות ואיכות חיים. (כשחושבים על זה רגע, אין בכנסת לוביסטים העוסקים בקידום חקיקה למען בריאות ואיכות חיי הציבור.)

ובכל זאת, ניתן לראות אור בקצה המנהרה. מסתבר שמאבקם של תלמידי אורט חולון והוריהם מתחיל לשאת פירות. התבשרנו היום כי חברות הסלולר הסירו חלק מהאנטנות הפונות לכיוון כיתות בית הספר.

זהו כמובן לא סופו של הסיפור הזה, אך בהחלט אבן דרך חשובה במאבק. כדאי ללמוד ולהפנים מכך כי מאבק נחוש עיקש ובלתי מתפשר – נושא בסופו של דבר תוצאות.

אנו מברכים את תלמידי אורט חולון על מאבקם הצודק ומאחלים להם מכאן שנת לימודים מוצלחת. ללא ספק זכיתם כאן בשיעור חשוב לחיים אודות ניהול מאבק אזרחי ציבורי צודק.

ממש בקרוב תעלה באתר סביבה סדרת תחקירים בנושא מפגעים סביבתיים בבתי הספר בישראל. הסדרה תחשוף שורה של מחדלים קשים ורשלנות, אשר מובילים לחשיפת תלמידי בתי הספר בישראל למפגעים סביבתיים קשים במהלך יום הלימודים. אם אתם הורים לתלמידי בית ספר – בהחלט כדאי לעקוב.

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם סיפור, צילום או סרטון מעניינים שתרצו שיתפרסמו?
שתפו אותנו במייל
sviva101@gmail.com

קבלו עדכונים מאתר סביבה ישירות למייל שלכם!

אין עדיין תגובות. התגובה הראשונה יכולה להיות שלך!

יש לך מה להוסיף?

כתובת המייל שלך לא תפורסם


*