איקאה מתכוונת להפסיק לשווק מוצרי פלסטיק חד פעמי

Ikea

לפני מספר ימים ציינו את יום איכות הסביבה העולמי, אשר עמד השנה בסימן הזיהום הנוצר בעולם מפסולת הפלסטיק.

בתזמון פשוט מושלם, הודיעה איקאה יצרנית ומשווקת הריהוט הבינלאומית משוודיה, כי עד שנת 2020 יש בכוונתה להפסיק לשווק בחנויותיה מוצרים העשויים מפלסטיק חד פעמי.

הצהרת ענקית הריהוט מתייחסת למוצרי הריהוט אותם משווקת החברה, וגם לכלים בהם נעשה שימוש במסעדות הרשת. מהנהלת איקאה נמסר כי האיסור על מוצרי פלסטיק יהיה תקף בכל 368 חנויות החברה מסביב לעולם.

בהצהרתה הנוכחית מצטרפת איקאה לשורה של יצרנים ומשווקים, אשר נרתמו לאחרונה לפעילות נגד שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים כגון קשי שתייה, כוסות ושקיות. מוצרים אלה מוצאים את דרכם לאחר השימוש אל הטבע שסביבנו ונאגרים בו במשך שנים רבות.

בחודש שעבר פרסם האיחוד האירופי את תוכניותיו להפסקה הדרגתית של שימוש בפלסטיק חד פעמי במדינות האיחוד, במאמץ להפסיק את זיהום האוקיינוסים.

אזורי הים והאוקיינוסים הם המקומות שבהם פגיעת פסולת הפלסטיק מורגשת ביותר, עד כדי סיכון מרקם החיים העדין בהם.

בנוסף להצהרה הנהדרת בדבר הפסקת השימוש במוצרי פלסטיק חד פעמי, הודיעה איקאה כי בכוונתה לשנות את תפריטי מסעדות הרשת, כך שיהיו יותר מבוססים על מזון מן הצומח.

כמו כן, מתכוונת החברה עד שנת 2030, לעבור לשימוש בחומרי גלם ממוחזרים וכאלה הניתנים למחזור, על מנת לייצר את כל קשת מוצריה.

"נדאג לעצב ולתכנן את כל מוצרנו מחדש, על מנת להאריך את חייהם, ולדאוג שיתאימו למחזור, לשימוש חוזר ויהיו ברי תיקון" – כך מסרה מנהלת תחום קיימות בקונצרן איקאה לנה פריפ-קובאק.

"אנו שואפים להפוך לחברה הפועלת למען האדם והעולם תוך כדי שמירה על גידול וצמיחה עסקית של איקאה", ציין מנכ"ל איקאה העולמית טורביורן לוף. "בזכות גודלה והיקף פעילותה של איקאה באפשרותנו להשפיע על חייהם של יותר ממיליארד אנשים ולאפשר להם לחיות חיים טובים יותר."

למרות שאיקאה מוכרת בעיקר בזכות הריהוט להרכבה עצמית אותו היא משווקת ברחבי העולם, החברה פעילה גם במספר מיזמים מתחום הסביבה. איקאה השקיעה לא מעט בתחום האנרגיה המתחדשת, בחוות של טורבינות רוח ליצור חשמל ופנלים סולאריים אותם היא משווקת. החברה השקיעה 1.13 מיליארד דולר במדינות מתפתחות, בפעילות הקשורה לשינויי האקלים.

הצהרתה של איקאה זכתה לתשבחות מארגוני סביבה שונים, אשר הביעו תקווה כי צעד זה יעודד חברות וארגונים נוספים לנקוט בצעדים דומים.

בכל דקה נשפכת אל האוקיינוסים פסולת פלסטיק בכמות היכולה למלא משאית שלמה. פסולת הפלסטיק מגיעה אפילו למקומות נידחים כמו אנטרקטיקה וקרקעית האוקיינוסים.

הצעד הנוכחי של חברת איקאה הוא ללא ספק סנונית ראשונה במלחמה בפסולת הפלסטיק החד פעמי והבלתי מתכלה.

איקאה
מיקום: הולנד, האיחוד האירופי (EU )
מייסד: אינגבר קמפרד
עובדים: מעל 10,000
אתר: http://www.ikea.com

איקאה היא חברה שוודית בינלאומית שמקום מושבה בהולנד. החברה עוסקת בשיווק קשת רחבה של מוצרי ריהוט ביתי. בקבוצת איקאה 330 חנויות הפזורות על פני 28 מדינות. בנוסף קיימות 40 חנויות נוספות הפועלות תחת זיכיון מחוץ לקבוצת איקאה.

צילום: jpennycook cc

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם סיפור, צילום או סרטון מעניינים שתרצו שיתפרסמו?
שתפו אותנו במייל
sviva101@gmail.com

קבלו עדכונים מאתר סביבה ישירות למייל שלכם!

אין עדיין תגובות. התגובה הראשונה יכולה להיות שלך!

יש לך מה להוסיף?

כתובת המייל שלך לא תפורסם


*