מחיר הרעש – הרעיש ונורה בראשו מטווח אפס

אקדח

עימותים בעניין מטרדי רעש גולשים פעמים רבות לאלימות קשה, ולעתים מסתיימים באופן טרגי.

מאבטח מנס ציונה אשר נשא נשק ברשות, נאשם כי ירה בראשו של צעיר אשר הרעיש עם חבריו בשעת לילה מול ביתו.

כתב האישום שהגישה פרקליטת מחוז מרכז בבית המשפט המחוזי נגד המאבטח, מאשים אותו בניסיון לרצח של קרבן הירי, צעיר בן 30 אשר נפגע באופן קשה.

האירוע התרחש לפני כחודש, כאשר הנאשם בירי שהה בביתו וקבוצת צעירים הרעישה מול ביתו.

בתחילה טופלה קבוצת הצעירים המרעישה על ידי שוטר סיור ופקח, אשר הגיעו אל המקום בעקבות תלונות שכנים, ובקשו מהצעירים לחדול מלהרעיש. כפי הנראה בקשה זו לא צלחה והחבורה המשיכה להרעיש.

מאוחר יותר יצא הנאשם בירי מביתו וביקש מהצעירים לחדול מלהרעיש. תגובת הצעירים הייתה מזלזלת ופוגעת והנאשם עזב את המקום ושב לביתו.

בהמשך חזר הנאשם אל המקום כאשר הוא חמוש באקדח אשר הוא נושא מתוקף תפקידו כמאבטח. הנאשם התקרב אל חבורת הצעירים כאשר הוא מסתיר את אקדחו. כך מבלי להוסיף דבר, מטווח של מטר מהנפגע, כיוון את האקדח אל ראשו וירה. כתוצאה מהירי התמוטט הנפגע וחבריו נמלטו מהמקום בבהלה.

לפי כתב האישום הותיר הנאשם את הנפגע שכוב ירוי ברחוב. מאוחר יותר פונה זה אל בית חולים שם הוא מאושפז עד עתה.

באי כוחו של הנאשם טוענים כי הוא מכחיש כל קשר למקרה וכי שהה בביתו בזמן האירוע האלים.

מקרה זה מתווסף לשורה ארוכה של אירועי מטרדי רעש אשר הסתיימו בנסיבות טרגיות, בניהם זכור מקרה גדי ויכמן בבאר שבע, אשר נדקר למוות בעקבות ויכוח בנושא מטרדי רעש עם צעירים.

משטרת ישראל מנסה בשנים האחרונות להגביר את האכיפה בנושא הרעש, בין היתר על מנת לנסות למנוע את האירועים האלימים המלווים אותם.

על אף הצהרות המשטרה, מבחינת המתרחש בפועל בשטח, ניתן לומר כי נושא מטרדי הרעש עדיין רחוק מאוד מפתרון או אף משיפור כלשהו. ההפך הוא הנכון. בתוך ואקום האכיפה שנוצר, אנו עדים שוב ושוב לאירועים אלימים שמסתיימים בנסיבות טרגיות.

גם במקרה ויכמן וגם במקרה שלפנינו, ניתן לציין בצער כי פעולה נחושה ותקיפה יותר של גורמי האכיפה הייתה כנראה מביאה לסיום שונה לגמרי, וקרוב לודאי פחות קטלני.

Photo Credit: subtlemd Flickr cc

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם סיפור, צילום או סרטון מעניינים שתרצו שיתפרסמו?
שתפו אותנו במייל
sviva101@gmail.com

קבלו עדכונים מאתר סביבה ישירות למייל שלכם!

תגובה אחת בנושא מחיר הרעש – הרעיש ונורה בראשו מטווח אפס

יש לך מה להוסיף?

כתובת המייל שלך לא תפורסם


*